Studenten hebben veel klachten over DUO en Studielink waar zij zich inschrijven, studiefinanciering en andere studentenzaken regelen. Wanneer zij het probleem willen oplossen, dat meestal door eigen slordigheid of door verkeerde voorlichting is ontstaan, kost dit veel moeite en is de kans klein dat het probleem verholpen kan worden.
31 procent is wel eens in de problemen gekomen doordat er iets mis ging bij DUO. Bij 14 procent werden de reiskosten niet gedekt door de studenten-OV-chipkaart waardoor de studenten deze zelf moesten betalen en bij 12 procent van de studenten ging er iets mis met de studiefinanciering.
Ruim één op de vijf studenten had problemen met Studielink. Dit hield onder andere in dat bij 14 procent de (her)inschrijving niet op tijd geregeld was en dat bij 5 procent het betalen van het collegegeld mis ging.
Studenten hebben een gedeelte van die problemen aan zichzelf te danken door slordigheid, maar dit komt onder andere door de onduidelijke informatievoorziening op de websites. Gemiddeld 40 procent beoordeelt de website van de instanties als slecht. Op de sites is niet alleen informatie te vinden, maar hier staan ook veel gegevens van de studenten op. Het is echter voor veel van de studenten niet duidelijk op welke site ze moeten zijn voor welke kwestie.
Bron: UniversOnline.nl
