Passend kleden
Dit blijkt uit onderzoek van het kenniscentrum ECABO onder 1600 praktijkopleiders van leerbedrijven. Volgens het onderzoek vindt één op de drie stagebegeleiders dat veel mbo-leerlingen zich voor het werk niet passend weten te kleden. Regels daarover hebben vooral kleine en wat grotere bedrijven overigens niet.
Beveiligingsbranche
Begeleiders in de beveiligingsbranche blijken kritischer dan die in de andere sectoren. Maar liefst 80 procent van hen heeft een afkeer van tatoeages, piercings, hoofddoekjes en lage heupbroeken. De beveiligers hebben juist geen moeite met het dragen van een zonnebril.
De stipt-vijf-uur-wegwezen-mentaliteit
De meeste ergenissen van stagebegeleiders bij de jeugdige werknemers zijn onder meer het eindeloos bellen onder werktijd, gemakzucht, onverschilligheid en luiheid. Als klap op de vuurpijl hebben de mbo-leerlingen ook de gewoonte om als de dienst erop zit, stipt vijf uur, direct te vertrekken. Aan overwerk wordt niet gedacht.
Bron:
Managersonline.nl
