De beste stagebank van Nederland

Op Stagemotor.nl kun je direct zoeken in 1.176 stages en afstudeeropdrachten op MBO, HBO en WO niveau. Vind snel je ideale stage of afstudeeropdracht en solliciteer direct online!

line_stripe_white bg_header_menu Home Voor werkgevers

Nieuwsberichten

persberichten | columns

Hoge studieschuld een probleem voor later

dinsdag 24 januari 2012, 11:54 - Matthias van Wettum

De oplopende studieschuld is voor veel studenten een probleem aan het worden. Nu bekend is geworden dat het volgen van een master nog meer studieschuld op zal leveren, is de kans groot dat veel studenten na hun studie in de problemen komen, vaak onwetend.

De gemiddelde studieschuld van een afgestudeerde is ruim 14.800 euro. Veel studenten denken dat ze in de jaren daarna die schuld toch wel terugverdienen met hun salaris. De studententijd is daarom voor het maken van lol en daar hoort veel geld bij. Wat uiteindelijk overblijft is vaak een afgeronde studie, een leuke tijd, maar tegelijk een studieschuld van soms wel een halve ton.

Naast de enorme schuld, komt ook het hypotheek-probleem om de hoek kijken. Veel banken staan negatief tegenover het verlenen van een hypotheek aan mensen met een hoge studieschuld. Dit zou wel eens ongunstig kunnen uitpakken voor de huizenmarkt, omdat veel studenten tegenwoordig met een flinke schuld kampen. Er wordt vanuit verschillende hoeken gepleit voor een betere voorlichting voor kinderen, met name tijdens de opvoeding door de ouders. Die zouden hun kinderen moeten leren goed om te gaan met geld.

Bron: Gelderlander.nl
 


Bookmark dit artikel:
| Feed bekijken | Toon alle

Stagemotor is onderdeel van het Melon Media netwerk

Stagemotor.nl | Zoekbijbaan.nl | Zoekoppas.nl | Startersbanen.nl | Stagetips.nl

2012 Stagemotor.nl - Alle rechten voorbehouden