Concurrentie
Rijscholen zouden volgens de VVB geen concurrenten op willen leiden in de huidige crisistijd. Daarnaast zou ook het vinden van stageplaatsen voor allochtone cursisten een probleem vormen. Ook zouden CBR-leerlingen er niet altijd van gediend zijn om les te krijgen van een stagiair. Bovendien verhoogt de verplichte stage de kosten met wel €1600. Dat is omdat verkeersscholen geld vragen om stagiairs les te laten geven.
Tijdelijke vrijstelling
De VVB heeft demissionair minister Camiel Eurlings opgeroepen tot een tijdelijke vrijstelling van de verplichte stage, die pas vorig jaar juni is ingevoerd. Volgens de vereniging zou een opschorting ruimte bieden voor tijd en bezinning. In de tussentijd wil de vereniging naar oplossingen zoeken. “Niemand is gebaat bij het in stand houden van de stage”, aldus de VVB. “Rijscholen beschikken niet over de infrastructuur en kennis om een kandidaat goed te begeleiden. Ze zijn niet precies op de hoogte van de examencriteria.”
Geen klachten
De exameninstantie IBKI herkent zich echter totaal niet in de klachten van de VVB. Volgens directeur Jim Schouten zijn er verder geen negatieve signalen uit de branche naar voren gekomen. Hij begrijpt wel dat de stage tot nieuwe administratieve lasten leidt, maar dat is volgens hem onvermijdelijk. Ook VVB-lid Compact opleidingen laat weten weinig problemen te hebben met het vinden van stageplaatsen. Om er zelf een aantal te creëren heeft het bedrijf een half jaar geleden zelf de stageverkeersschool opgericht waar CBS-leerlingen tegen lage prijzen kunnen lessen met de stagiair en de stagebegeleider op de achterbank.
Bron: Verkeerspro.nl
