De beste stagebank van Nederland

Op Stagemotor.nl kun je direct zoeken in 1.234 stages en afstudeeropdrachten op MBO, HBO en WO niveau. Vind snel je ideale stage of afstudeeropdracht en solliciteer direct online!

line_stripe_white bg_header_menu Home Voor werkgevers

Nieuwsberichten

persberichten | columns

Stagiair Na Maand Medewerker Van Het Jaar

donderdag 25 februari 2010, 11:39 - Nieuwsredactie

Na een maand stage lopen al uitgeroepen worden tot 'medewerker van het jaar' is niet mis. En daarbovenop krijgt hij nog eens een vaste baan aangeboden bij het tweesterrenrestaurant Beluga in Maastricht. Het overkwam Peter-hans van Harinxma, negentienjarige student van het Zoomvlietcollege in Bergen op Zoom.

Mederwerker van het jaar
Van Harinxma was dolblij dat hij bij Beluga in Maastricht mocht stage lopen. Beluga is één van de meest gerenommeerde restaurants van Nederland. In december begon Van Harinxma met zijn stage en hoorde op kerstavond dat hij was uitgeroepen tot 'medewerker van het jaar'. “Ik had het totaal niet verwacht, ik wist niet eens dat zoiets bestond bij Beluga”, aldus Van Harinxma.

Fulltimecontract
Beluga was zo tevreden dat het restaurant hem direct een fulltimecontract aangeboden heeft als medewerker bediening. “Het was geen lastige beslissing. Heel stiekem was dat natuurlijk waarvoor ik stage liep”, aldus de lachende stagiair. Half maart zal zijn stage afgelopen zijn en zal Van Harinxma direct aan de slag gaan bij zijn nieuwe baan. Van Harinxma vertelt dat hij uiteindelijk graag sommelier wil worden.
Van Harinxma is zo blij met zijn stage dat hij van Zeeland naar Maastricht is verhuisd. “Het is er niet zo stijf als bij andere restaurants. Er is ruimte voor een grapje. Het is wel hard werken, vier dagen per week van tien uur 's ochtends tot twaalf uur 's avonds, maar daar leer je echt enorm veel van.”

Adellijke familie
Zijn studievrienden, die net als hij niveau vier Horeca Ondernemer Managers studeren, zijn erg blij voor hem. “Van jaloezie is geen sprake. Ze begrijpen hoe prestigieus dit is.” Van Harinxma denkt zelf te weten waarom zijn stage zo goed verloopt: “Ik toon heel veel inzet en heb een goede vooropleiding gehad.”

Van Harinxma is niet zomaar de stagiair die na een maand al is uitgeroepen tot 'medewerker van het jaar', maar hij is nog iets bijzonders. Van Harinxma komt uit een adellijke familie en is baron. Zelf zegt hij dat hij hier eigenlijk niets van merkt. “Ik ben net als andere mensen. Ik word niet voorgetrokken of benadeeld. Misschien word ik eerder aangenomen, maar dan moet ik het nog zelf waarmaken."

Bron: Bndestem.nl

Trefwoorden: Stage lopen Contracten

Bookmark dit artikel:
| Feed bekijken | Toon alle

Stagemotor is onderdeel van het Melon Media netwerk

Stagemotor.nl | Zoekbijbaan.nl | Zoekoppas.nl | Startersbanen.nl | Stagetips.nl

2012 Stagemotor.nl - Alle rechten voorbehouden