Eerder meldde Stagemotor.nl al dat 65 procent van de bedrijven de sollicitaties van studenten over het algemeen als matig tot slecht beoordeelt. Toen bleek dat werkgevers zich tijdens sollicitatiegesprekken vooral ergeren aan studenten met een gebrekkige kennis over het bedrijf.
Studenten en werkgevers zijn het eens
Uit hetzelfde onderzoek van Stagemotor.nl kwam naar voren dat ongeveer 80 procent van de werkgevers wil dat studenten meer sollicitatietraining krijgen tijdens hun opleiding. Nu blijkt dus dat een deel van de studenten het eens is met de werkgevers, en vindt dat ze wel wat hulp kunnen gebruiken.
Het zijn echter niet altijd de vaardigheden zoals het schrijven van een brief waardoor studenten geen stage vinden. Een deel van de solliciterende studenten wordt namelijk niet aangenomen omdat ze te weinig interesse en motivatie tonen.
Landelijke Stage Enquête
De Landelijke Stage Enquête werd van oktober tot en met november 2009 gehouden door Stagemotor.nl. Aan het onderzoek deden 673 studenten en 127 werkgevers mee. Meer resultaten van het onderzoek zijn te vinden op www.stagemotor.nl/stage-enquete.
