Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), die maandag werden gepresenteerd. De uitgaven aan onderwijs zijn in totaal met 6,9 procent gestegen in vergelijking met 2007. Het bedrijfsleven gaf bijna 10 procent meer uit dan een jaar geleden. Daarmee komt het aandeel van werkgevers in de totale onderwijsuitgaven van 2008 op 8,2 procent.
Extra subsidies
Dat de bedrijven meer geld uitgeven aan onderwijs, is te verklaren door extra subsidies die de overheid geeft. Vooral aan de beroepspraktijkvorming werd extra geld uitgegeven. In totaal kostte het onderwijs het bedrijfsleven zo’n 3,1 miljard euro. Van dat geld werd 2,1 miljard gebruikt voor de begeleiding van stagiairs en jongeren die een leerwerktraject volgen (vooral mbo’ers).
Daarnaast draaiden werkgevers op voor werkopleidingen van hun werknemers. Ook het geld dat door bedrijven wordt besteed aan onderzoek door universiteiten valt onder het onderwijs.
544 Miljoen voor werkgevers
De overheid kwam de werkgevers in 2008 tegemoet met 544 miljoen euro aan subsidies en belastingkortingen. Ook dit bedrag is flink gestegen, in 2007 was dit 37 procent minder. De stijging van het bedrag is te verklaren door nieuwe subsidieregelingen dit in 2008 zijn ingevoerd.
De overheid heeft met de subsidies als doel de werkgevers te stimuleren om meer leerplekken en meer stageplaatsen vrij te maken. Zo worden de werkgevers voor een deel gecompenseerd voor de kosten van stagebegeleiding. In totaal werd hiervoor 373 miljoen euro uitgetrokken.
Bron:
Penoactueel.nl
